Webmedikal Hasta Karyolası ve Satışı

Webmedikal Hasta Karyolası ve Satışı

İnsanlar, hep sağlıklı yaşamayı arzu ederler. Fakat yaşanan kazalar, hastalıklar insanın sağlığını bozmaktadır. Hastalıklar bazen geçici iken bazen ömür boyu kalıcı olabilir. Geçici olan hastalıklar hastanede ve evde gerçekleştirilen tedavi ve bakım neticesinde sona erer. Hasta sağlığına kavuşur. Kalıcı olan hastalıkların bazılarında hasta yatağa bağlı değildir. Fakat felç ve buna benzer hastalıklarda hastanın hayatı yatağa bağlıdır. Geçici rahatsızlıkların tedavi sürecinde, kalıcı hastalıkların devamında hasta karyolasına ihtiyaç vardır.

Hasta karyolaları, hastane odalarında, yoğun bakım ünitesinde ve ihtiyaç hasıl olması durumunda evlerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Hastanın konforu ve bakımını yapacak olan kişinin rahatlığı düşülerek üretilmiştir. Hastanede tedavisi yapılan hastaların bir müddet evde de bakılması gerekir. Evde yatarak tedavisi yapılacak olan hastalar normal kendi yataklarında yatabilir. Fakat bu durum hem hastayı hem bakıcıyı yorar. Çünkü sıradan yataklarda hastaların özel durumları düşünülmemiştir. Örneğin serum bağlanması için apart yoktur. Hastanın ağrı ve sancılarından dolayı dönmesinden dolayı düşme tehlikesi vardır. Yataktan kalkamayacak durumda olanlar için tuvalet sorun olmaktadır. Bu ve daha birçok nedenden dolayı hasta kalıcı şekilde yatağa bağlı olmasa dahi tedavisini ve bakımı kolaylaştırmak için mutlaka hasta karyolası temin edilmelidir.

Hayatının devamını yatağa bağlı bir şekilde geçirmek zorunda olan hastalar için ise kesinlikle hasta karyolası alınmalıdır. Hasta karyolaları hastanın rahatlığı ve konforunun yanında yara oluşumlarını da engellemektedir. Özellikle havalı hasta yataklarımız bası yarasının oluşumunu engellediği gibi zamanla oluşan yaraların tedavisine de katkıda bulunur. Hastanın kilosuna ve büyüklüğüne göre hasta yataklarımız vardır. Çocuk hastalar için küçük ebatta karyolalar üretmekteyiz. Hastanın psikolojini olumlu yönde etkilemek için ahşap kaplamalı yataklar da üretmekteyiz. Böylece hasta kendini hastanede değil evinde hissederek daha rahat olacaktır.

Kiralanabilecek Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatarak tedavi edilecek veya hayatının geri kalanında yatmak zorunda olan hastalar için çeşitli yatak modelleri üretmekteyiz. Ürettiğimiz yatak çeşitlerinden hastanın kilosuna, hastalığının durumuna göre biri seçilebilir. Şayet hastanın kısa süre yatarak tedavi olması öngörülüyor ise o zaman yatak satın almak yerine kiralama seçeneklerimiz düşünülebilir. Kiralamada, yatağı belli süre kullanım üzerine sözleşme yapmaktayız. Yatağın kurulumunu yaparak müşterimize teslim etmekteyiz. Kullanım süre bittikten sonra yatak teslim edilmektedir. Hastanın tedavisi kiralama süresinden uzun sürecek olursa kiralama süresini uzatma konusunda müşterilerimize elimizden gelen yardımı yapmaktayız.

Müşterilerimizin kiralayabilecekleri çok çeşitli hasta yatağı modellerimiz vardır. Modellerimiz öncelikle motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır. Motorsuz modellerimiz manuel olarak da isimlendirilmektedir. Motorsuz modellerimizde yatağın özellikleri manuel yani elle çalıştırılır. Manuel modellerde rank manivela, hidrolik piston, amortisör veya kademeli makas gibi mekanik sistemler kullanılmaktayız. Kullandığımız mekanik sisteme göre yatağın fiyatı değişmektedir.

Motorsuz hasta yatağı modelleri:

 • Sabit
 • Bir ayarlı: Sırt bölümü hareketlidir.
 • İki ayarlı: Sırt ve ayak bölümü hareketlidir.
 • Üç ayarlı: Sırt ve ayak bölümüne ilave olarak yukarı aşağı doğru hareket eder.

Motorlu modeller elektrikli olarak da isimlendirilir. Motorlu modeller elektrikle çalışır. Yatağın özellikleri kumanda üzerindeki tuşlarla etkinleştirilir. Motor sayısı arttıkça yatağın özellikleri de artar. Motorlu hasta yatağı çeşitlerimiz:

 • Tek motorlu: Bir tane piston motorun bulunduğu yataklarda sadece sırt kısmı hareketlidir. 100 kg’a kadar olan hastalar için uygundur.
 • Çift motorlu: İki ayrı piston motoru vardır. Sırt ve ayak kısmı hareketli olan yataklarda 200 kg’a kadar olan hastaları taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üç motorlu: İki motorlu yataklara yükseklik ayarlama özelliği eklenerek üretilmiştir. Asansörlü yatak olarak da bilinmektedir.
 • Dört motorlu: Üç motorlu yataklarımızın özelliğine kan basıncını ayarlamaya yardımcı trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri ilave edilmiştir. Genellikle yoğun bakımlarda kullanıldığından evde bakım için pek uygun değildir.
 • Kolon motorlu: Kaldırma kuvveti ve dayanıklılığı diğerlerine göre daha yüksektir. Yoğun bakımlarda kullanıma uygun olmakla birlikte evde kullanıma uygun değildir. Diğer yataklarımıza göre çok daha pahalıdır.

Hasta Karyolalarında Teknik Servisin Önemi

Yatağa bağlı, felçli veya kısa süre yatakta tedavi olmak zorunda olan hastalar için özel olarak üretilen yataklara hasta karyolası denilir. Hasta yakınları, hastalarının en kısa sürede iyileşmesini ister. İyileşme sürecini tedavi, bakım ve hastanın psikolojisine bağlıdır. Hastanın psikolojisinin iyi olması için onu rahat ettirecek, konfor sağlayacak, uyumasını kolaylaştıracak, ağrılarını azaltacak ve yara oluşumunu engelleyecek yatak modellerimize ihtiyacı vardır.

Hasta karyolası seçerken kaliteye özen gösterilmelidir. Mekanik ve elektrikli aksama sahip olduklarından dolayı kaliteli olmadıklarında çok çabuk bozulabilmektedir. Ürünlerimiz gibi çok kaliteli olanlar da uzun süre kullanımdan dolayı zamanla hasarlar oluşabilir. Periyodik bakım ve oluşan hasarlar için teknik sersimiz hizmet vermektedir.

Mekanik aksama sahip olan manuellerde ve elektrikli yataklarda herhangi bir sebeple arıza oluştuğunda hemen firmamız aranmalıdır. Bazen oluşan arızalar çok basit olabiliyor. Elektriğin gidip gelmesinden dolayı kumanda kısa devre yapabilir. Yatağın motorunda sorunlar oluşabilir. Yaşanılan bu veya benzeri arızalar karşısında hastalar ve yakınları telaşa kapılabilir. Yaşanan telaşlanmanın nedeni üzerinde yatan kişinin rahatsız olmasından ve bakımı için yatağın zorunlu olmasından kaynaklanır. Firmamızda yatakların yedek parçası bulunduğundan gelen aramadan sonra teknik servisimiz sorunu çözmek için hemen adrese gider. En kısa sürede sorun giderilir.

Teknik servisimiz sorunu en kısa sürede çözmeyi hedefler. Fakat bazen kullanım talimatına uyulmadığından dolayı ağır hasarlar oluşabiliyor. Böyle durumlarda tamir süresi uzayabilir. Uzun sürecek tamir sürecini yaşamamak için hasta yatağı kullanımına özen gösterilmelidir. Örneğin tek motorlu yataklarda 150 kg’lık hasta yatırılmamalıdır. Ayrıca bozulan veya kırılan hasta yataklarının tamiri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Dikkat edilmesi gereken husus tamirin mutlaka yetkili kişilere yaptırılmasıdır. Yetkili kişiler dışında yaptırılan tamirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Havalı Yatak Satış ve Kiralama Hizmetleri

Hasta olmak insan bedenini ve psikolojisini yeterince yormaktadır. Bedenin rahat etmesi, konforunun sağlanması hastanın tedavi sürecini kısaltmaktadır. Uygun yatak seçimi yapılmadığında hastanın vücudunda zamanla yaralar açılmaya başlar. Yaralar oluşmasının nedeni, hastanın aynı tarafa yatmasından kaynaklı olarak o kısma beden ağırlığının yüklenmesinden, kan akışının yavaşlamasından ve hava akışının yeterince sağlanmamasından kaynaklanır. Bakıcılar hastayı her ne kadar çevirmeye özen gösterseler de bazen yeterli olmayabilir.

Hastalarda yara oluşumunu önlemek ve vücut şekline göre pozisyon alması için havalı yatak modellerimizi ürettik. Havalı yatak modellerimiz özel olarak tasarlanmıştır. Bir aparat yardımıyla yatak kolayca şişirilmektedir. Şişirmek için güç kullanmaya gerek yoktur. Tek bir tuşla yatak şişmektedir. Hastanın durumuna göre yatağın basıncı şişme motoru sayesinde kolayca ayarlanır.

Havalı yatak modellerimiz arasında en çok tercih edilen çeşidimiz boru tipi havalı yataklardır. Daha kullanışlı olan boru tipi havalı yataklar diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yatak içinde boru görünümlü hava kanalları vardır. Bu kanallar hastanın vücudundaki kan akışını normale çevirir. Oksijen sirkilasyonunu düzenler. Böylece hastanın bedeninde bası yarasının oluşumu engellenmiş olur.

Havalı yataklar genellikle hayatının geri kalanına yatağa bağlı olan hastalar için kullanılır. Çünkü bu hastaların vücutlarında daha çok yara oluşumu söz konusu olur. Kısa süreli yatmak zorunda olanların konforu için de havalı yatak tercih edilmektedir. Kısa süreli yatacak olan hastalar için firmamızın kiralama seçeneği mevcuttur.

admin

  Bir Cevap Yazın

  aaa
  Open chat